Rehabilitacja w domu Gdańsk

Jak przebiega rehabilitacja w domu?

Proces usprawniania jest skuteczny przede wszystkim wówczas, gdy pacjent liczący na pełen powrót do zdrowia poddaje się zabiegom rehabilitacyjnym. Zwykle odbywają się one w sprawdzonych placówkach takich, jak choćby trójmiejskie Centrum Rehabilitacji, gdzie pozostaje on pod opieką ekspertów z różnych dziedzin mając jednocześnie dostęp do nowoczesnego sprzętu.

Różne przyczyny mogą się jednak złożyć na to, że uczęszczanie na zajęcia odbywające się poza miejscem zamieszkania, nie jest możliwe. W takich okolicznościach jedyną opcją jest rehabilitacja w domu. Często jest ona opisywana jako bardziej skomplikowana, nie da się jednak utrzymywać, że jest pozbawiona widoków na sukces.

Charakterystyka rehabilitacji domowej

Osoby, które muszą korzystać z rehabilitacji domowej, zwykle decydują się na taki krok z przynajmniej kilku powodów. Tym, z którym mamy do czynienia najczęściej jest udar, przyczyną może być jednak również niedowład lub niedowłady oraz wczesny okres usprawniania następujący zarówno po operacjach ortopedycznych, jak i neurochirurgicznych. Terapia domowa jest też stosowana wtedy, gdy pacjent ma duże problemy z samodzielnym poruszaniem się, co wymaga od osób znajdujących się w jego otoczeniu dodatkowej pomocy w dochodzeniu do pełni sił.

Jak wygląda terapia domowa

Rehabilitacja domowa w Gdańsku ma szansę na powodzenie przede wszystkim wówczas, gdy na jej satysfakcjonujących rezultatach zależy nie tylko samemu choremu, ale również członkom jego rodziny. Zwykle bazuje przede wszystkim na fachowych poradach, rehabilitant musi bowiem podzielić się posiadaną przez siebie wiedzą na temat tego, jak najlepiej jest zajmować się niesprawnym pacjentem. I choć wiele zadań spoczywa na najbliższych chorego, ci ostatni zawsze mogą liczyć na dachową obsługę terapeutyczną. Odpowiednio wyszkoleni rehabilitanci czuwają nad przebiegiem pracy i wprowadzają zmiany do terapii, gdy postępy nie są satysfakcjonujące. Rehabilitacja domowa może być stanem pośrednim, może jednak również trwać przez cały okres leczenia pacjenta.

Scroll to top